Hakkımızda

OranEng olarak statik proje, proje yönetimi ve güçlendirme imalatları hizmetleri vermekteyiz.

Kurucumuz Oğuz Uner 1989 yılında ITÜ İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduğundan günümüze kadar çeşitli firmalarda proje tasarım departmanlarında çalışmış, 2012 yılında da OranEng Mühendislik firmasını kurmuştur.

Erzincan depreminde yerinde inceleme görevlerinde bulunmuş yabancı mühendisler ve ülkemizin değerli profesörleriyle birlikte çalışmıştır. 1989 ile 17 Ağustos 1999’a kadar Marmara Bölgesinde statik projelerini yaptığı ve uygulaması yapılmış olan yaklaşık 800.000 m² yapı stoğu, hasar görmeden depremi atlatarak günümüzde hizmet vermeye devam etmektedir (Izmit Özdilek Avm, Marshall boya fabrika binaları, Eminiş kutu fabrikası, Kocaeli Dilovası Marshall boya mesleki ve teknik lisesi, Hyundai otomobil koltuk fabrikası, Kocaeli bölgesinde çelik ve prefabrik fabrika binaları).

Oğuz Uner çalıştığı ve yaptığı işlerde, öngermeli prefabrik elemanlar, ahşap ve cam elyaf takviyeli polysterden su soğutma kuleleri, çelik ve betonarme fabrika yapıları, yüksek binalar, konutlar, çelik betonarme ve ahşap köprüler, sanat yapıları, betonarme ve çelik sanayi tipi bacalar, ağır makine temelleri (doğalgaz dönüşüm tribünü vb.), arıtma tesisleri, hipodrom, spor tesisleri gibi farklı inşaat mühendisliği konularında deneyim sahibi olmuştur.

Ofisimizde bu deneyimlerini her biri OranEng’de stajyer olarak başlayan genç mühendis ekibine aktararak statik proje yapımına devam etmektedir. Tarafımızca üretilen veya uygulanan işlerimizde önceliğimiz depreme dayanıklı, ekonomik ve uygulanabilir projeler ortaya koymaktır. Bu amaçla deneyimlerimizden de faydalanarak projelerimizin ihtiyaçlarına göre farklı malzeme ya da uygulama çeşitlerinin alternatifleriyle birlikte değerlendirilmesi, uygulama sırasında şantiyelere danışmanlık, yardımcı olma ve iş birliğiyle birlikte sağlıklı yapılar üretmeyi amaçlamaktayız.

Uluslararası gelişmeleri, yapı mühendisliğinde yeni olan konuları takip ederek projelerimizde gerekli görüldüğünde bu yenilikleri uygulamakta ve mühendisliğimizi sürekli geliştirmekteyiz.